Antykoncepcja w męskim wydaniu

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Antykoncepcja to kwestia istotna zarówno dla mężczyzny, jak i dla kobiety. Zazwyczaj mężczyźni stosują tak zwaną antykoncepcję mechaniczną która jest popularna prezerwatywa. Kobiety na polu antykoncepcji mają znacznie więcej możliwości, ponieważ mogą stosować antykoncepcję hormonalną, w postać łykanych tabletek, oraz stosują różnego typu wkładki dopochwowe.

Na rynku pojawia się coraz więcej środków pozwalających na antykoncepcję w męskim wydaniu. Prezerwatywa coraz częściej nie jest jedynym sposobem zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Stosowane metody pozwalają na cieszenie się pełnią doświadczeń z sytuacjach intymnych.

Zastrzyki hormonalne

Opracowane zostały nowe metody zapobiegania ciąży, których stosowanie pozwala na cieszenie się seksem w pełni. Należą do nich , opracowane z myślą o antykoncepcji w męskim wydaniu zastrzyki hormonalne. W swym składzie posiadają 200 mg męskiego hormonu, testosteronu. Działanie zastrzyku ma na celu stopniowe zaniknięcie plemników w nasieniu. Zastrzyk ten wskazuje dużą skuteczność, i jego regularne stosowanie wpływa na całkowity zanik plemników. Metoda ta, choć kusząca, ma jednak pewne wady. Przede wszystkim może powodować niepłodność u mężczyzn. Powoduje także powiększenie gruczołu krokowego, który może stać się przyczyna wystąpienia przerostu prostaty. Metoda ta jednak nie wpływa na odczuwanie popędu seksualnego, oraz na zmniejszenie ilości stosunków.

Pigułki hormonalne

Pigułki zawierają levonorgestrel, składnik który można odnaleźć także w wielu środkach antykoncepcyjnych przeznaczonych dla kobiet. Choć badania nad nimi są jeszcze w fazie prób, to otrzymane rezultaty zdają się zadowalać naukowców. Zabiegiem wspomagającym działanie tabletek są zastrzyki zawierające dawkę testosteronu. Mieszanka ta jest skuteczna już w przypadku 70 % badanych mężczyzn. Trwają także badania nad innymi rodzajami tabletek, niezawierających hormonów. Ich zadaniem ma być blokowanie enzymów, które umożliwiają dotarcie plemnika do jajowodu.

Szczepionka

Jej zastosowanie może doprowadzić do nieodwracalnej bezpłodności, jest więc rozwiązaniem ostatecznym. W organizmie mężczyzny wytwarza się przeciwciała uniemożliwiające połączenie plemnika z komórką jajową. Jest to jednak nadal metoda bardzo kontrowersyjna.

Wazektomia

Jest mikrochirurgiczną interwencją, której celem jest doprowadzenie do okresowej niepłodności u mężczyzny. Jest jedną z coraz bardziej popularnych form antykoncepcji, ze względu na jej skuteczność. Zabieg przeprowadza się bez skalpela, a gojenie następuje bardzo szybko. Bo niedługim czasie mężczyzna znów może cieszyć się sprawnością seksualną. Mężczyzna który poddał się temu zabiegowi nadal ma orgazmy, oraz następuje wytrysk nasienia, w którym jednak nie ma plemników. Zabieg trwa około 10 minut, a cała procedura ogranicza się do pół godziny. Choć bezpośrednio po zabiegu zalecana jest ostrożność oraz spokojniejszy tryb życia, to jednak szybko mężczyzna wraca do pełni swych sił.