Tabletki na potencję – jak pobudzają mężczyznę do działania?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Tabletki na potencję bez recepty bardzo często reklamowane są w radiu, telewizji czy Internecie. Czy są one jednak naprawdę skuteczne przy problemach z erekcją u mężczyzn? Co tak naprawdę zawierają i jak mogą działać? Sprawdź, jakie tabletki na potencję naprawdę mogą pomóc zwiększyć libido u mężczyzny. 

Problemy z potencją u mężczyzn

Jest bardzo wiele czynników, które mogą wpływać na potencję u mężczyzn. Najczęściej problemy ze wzwodem przydarzają się starszym mężczyznom. Jednak nie zawsze tylko wiek wpływa na jakość erekcji. Najczęściej do problemów ze wzwodem przyczynia się także styl życia: stres, zła dieta, brak aktywności fizycznej czy stosowanie używek. 

Na potencję mężczyzn w każdym wieku mogą wpływać też choroby: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zaburzenia krążenia czy chociażby choroba Alzheimera. Na potencję obniżenie potencji mogą mieć także wpływ leki: antydepresanty, leki obniżające ciśnienie krwi, leki hormonalne. 

Czasem za problemy z erekcją mogą też odpowiadać problemy emocjonalne i psychiczne. W takim przypadku farmakologia jednak nie zawsze może być skuteczna, bo przyczyna problemu tkwi w psychice, a nie niezdolności ciała do osiągnięcia erekcji. 

Tabletki na potencję − jak działają?

Mężczyźni, zanim udadzą się do lekarza z problemem z erekcją, najczęściej wybierają tabletki na potencję bez recepty. W aptece możesz znaleźć całą gamę różnego rodzaju suplementów na potencję i innych preparatów, które mogą wspomagać zdrowie mężczyzn.

Tabletki na potencję bez recepty to najczęściej preparaty witaminowe, które mogą wspomagać funkcjonowanie całego organizmu. Niektóre tabletki na erekcję bez recepty mają za zadanie przede wszystkim poprawić krążenie i nieco rozszerzyć naczynia krwionośne mężczyzn, zwłaszcza w prąciu. O takim działaniu tabletek na potencję zapewniają producenci preparatów zawierających L-argininę. Ten środek ma za zadanie zwiększyć produkcję tlenku azotu w organizmie. To z kolei poprawia przepływ krwi w naczyniach. 

Innym składnikiem tabletek na potencję dostępnych w aptekach bez recepty jest prasteron. Tabletki na potencję z tym składnikiem działają na układ hormonalny. Ta substancja podniesienie poziomu naturalnych hormonów androgennych − odpowiadają one za libido mężczyzn i zdolność do erekcji. Poleca się je zwłaszcza osobom starszym. 

Dieta i suplementy na potencję − jak wspomóc potencję w naturalny sposób?

Nie zawsze jednak musisz sięgać po tabletki na potencję. Apteka oferuje także różnego rodzaju suplementy dla mężczyzn, które poprawiają wydolność organizmu i uzupełniają braki witamin i minerałów do sprawnego funkcjonowania Twojego organizmu. Suplementem diety, który często pomaga przy problemach z potencją, jest cynk. Możesz uzupełniać go w formie tabletek, ale pamiętaj, że przy brakach witaminowych zawsze najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zdrowa i zbilansowana dieta.

Tzw. naturalnymi afrodyzjakami dla mężczyzn są owoce morza, szparagi czy pestki dyni − zawierają one dużo cynku. Pamiętaj też, żeby uważać na dietę bogatą w wielonasycone tłuszcze, które mogą podnosić poziom cholesterolu we krwi i wpływać negatywnie na układ krążenia. Zdrowe ciało i właściwe krążenie krwi pomoże Ci także zachować aktywny tryb życia, unikanie stresu i sport.

Tabletki na potencję bez recepty dostępne są w każdej aptece i mogą podnieść jakość Twojego życia seksualnego. Jeżeli jednak problem z erekcją zaczyna mieć charakter stały, a nie sporadyczny, najlepiej udaj się do swojego lekarza i opowiedz mu o swoim problemie. Być może specjalista skieruje Cię na dalsze badania i znajdzie przyczynę problemu, a także przepisze właściwe preparaty na podniesienie potencji.