Impotencja to wstydliwy problem, który może dotyczyć każdego mężczyznę. Jest to także poważna przypadłość, która odżyłowuje także na męska psychikę oraz poczucie własnej wartości. Znając jednak przyczyny powstawania tego schorzenia, oraz sposoby na walkę z nią, można uniknąć przykrych konsekwencji choroby.Poniżej znajdziesz informację o 5 najczęstszych powodach impotencji.

Zaburzenia erekcji sprawiają, że mężczyzna czuje się wybrakowany, niezdolny do zaspokojenia swojej partnerki. W przypadku wystąpienia zaburzeń, często czuje się osamotniony, a także zawstydzony, sam izolując się w związku od partnerki. Przyczyn powstawania impotencji jest kilka, w poniższym artykule znajduje się 5 najczęstszych powodów występowania tego zaburzenia.

Zaburzenie wzwodu

Na tą przypadłość cierpi bardzo wielu mężczyzn na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce problemy z wystąpieniem erekcji ma 1,5 miliona mężczyzn. Powodami, jakie wywołują zaburzenie erekcji w organizmie mężczyzny jest często choroba. Zaburzenia erekcji wywoływane są poprzez miażdżycę oraz nadciśnienie tętnicze. Jednym z 5 najczęstszych powodów impotencji jest choroba nerek, a także marskość wątroby czy cukrzyca. Innymi powodami są czynniki psychogenne.

Zaburzenia psychiczne

Do najczęstszych zaburzeń na tle psychicznym należą różnorakie urazy. W przypadku zaburzeń na tle psychicznym występują poranne i nocne wzwody, a także wzwód w trakcie masturbacji. Problem pojawi się dopiero w przypadku zbliżenia z partnerką. Występuje wówczas blokada, nie pozwalająca na osiągnięcie przez mężczyznę wzwodu. Może to być związane z przeżyciami psychicznymi, takimi jak wyniesiony uraz z poprzednich związków, lub przeżycia z dzieciństwa. W przypadku zaburzeń na tym tle warto zasięgnąć porady seksuologa, który zdiagnozuje źródło problemu, i ustali odpowiednie leczenie.

Używki

Wpływ na zaburzenia erekcji mają także papierosy oraz alkohol. U podłoża problemu z erekcją może znajdować się palenie zbyt dużej ilości papierosów. Często występuje także po spożyciu alkoholu. Jeśli do tych czynników doda się stres, problem z erekcją nie powinien dziwić. Na szczęście można bardzo łatwo poradzić sobie z zaburzeniem, ograniczać spożycie napojów alkoholowych oraz walcząc z nałogiem. Będzie to miało także zbawienny wpływ na cały organizm.

Stres i przemęczenie

Pełne napiec życie zawodowe, oraz brak zrozumienia w życiu prywatnym, mogą powodować także zaburzenia erekcji. Mężczyzna, który ma na głowie wiele problemów, często nie może się rozluźnić odpowiednio, i nie występuje u niego wzwód. By temu zapobiec, weto jest dbać o relaks, oraz o szybkie rozwiązanie prywatnych problemów. Czasem niezbędna jest także pomoc psychologa. Jeżeli zaburzenia występują na tyle przemęczenia, warto jest zmienić tryb życia.

Zła dieta

Często problemem jest więc nie właściwie odżywianie się, a także brak aktywności fizycznej. Zaburzenia wzwodu mogą występować u mężczyzn otyłych, nie dbających o kondycję swojego ciała. Szkodliwa jest wysokotłuszczowa dieta, która w konsekwencji skutkuje rozwojem miażdżycy.