Jak urozmaicić wspólną kąpiel? Czego użyć, by rozbudzić zmysły? Poznaj najlepsze afrodyzjaki do kąpieli!

Moc zapachowych olejków

Na rynku jest dostępnych wiele olejków, które są uznawane za zapachowe afrodyzjaki! Do kąpieli możesz dorzucić np. jaśmin lub olejki eteryczne wyprodukowane na bazie takich kwiatów jak narcyz, czy lilia. Aby pobudzić zmysły obojga partnerów, warto skorzystać z mocy drzewa sandałowego oraz eterycznych olejków cynamonowych. Tego typu zapachy, nie bez powodu zresztą, są wykorzystywane również w perfumeriach. Inne, bardziej wymyślne olejki eteryczne, które działają jak silne afrodyzjaki, to olejek z kwiatu dzikiej pomarańczy lub ylang-ylang. Ten ostatni jest produkowany na terenie Filipin, a jego nazwa oznacza „kwiat kwiatów”.

Tajemniczy olejek Ylang-Ylang

Ylang-ylang (czyli inaczej Jagodzin wonny) to roślina, która znajduje duże zastosowanie w kosmetologii oraz aromaterapii, ponieważ wyostrza zmysły, relaksuje umysł oraz ciało. Perfumy z ylang-ylang działają jak antydepresant i stymulują działanie układu krążenia, dlatego roślina ta jest uznawana za silny afrodyzjak. Zapach ylang-ylang bardzo szybko uderza do głowy! Jest po części kwiatowy, po części korzenny, niektórym przywodzi na myśl skojarzenia ze słodkością bananów.

Afrodyzjaki do kąpieli – niestandardowe pomysły

Za naturalny afrodyzjak od wieków jest uznawany miód. Warto wypróbować niestandardowe pomysły i dodać do kąpieli, by pobudzić zmysły swoje oraz partnerki! Podobnym działaniem wykazuje się również wanilia oraz czekolada. Czekoladowy masaż lub kąpiel z wykorzystaniem luksusowego mleka do kąpieli na bazie miodu i wanilii z Tahiti zagwarantują wam niezapomniane przeżycia! Zastanawia Was, jakie jeszcze afrodyzjaki do kąpieli są niedrogie i charakteryzują się łatwą dostępnością? Dodajcie do kąpieli imbir lub wypróbujcie kozie mleko!

Zrób to sam – domowe olejki!

Eteryczny olejek do wykorzystania w kąpieli możesz przygotować samodzielnie w domu! Potrzebujesz jedynie kilku łyżek bezzapachowego oleju (np. z orzecha włoskiego, kokosowego lub jojoba) oraz wybranego olejku eterycznego. Ważne, żeby olej, który zamierzasz zastosować, był tłoczony na zimno. Tego typu produkty dostaniesz w każdej sieci sklepów spożywczych! Sprawdź, które zapachy najbardziej na Was oddziałują i eksperymentuj z kompozycją olejku. Możesz wykorzystać nuty zapachowe kwiatów, popularnych przypraw oraz produktów spożywczych uznawanych powszechnie za afrodyzjaki.