Chcesz być lepszy w łóżku? Zostań wegetarianinem!

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Według naukowców wegetarianie mają zdecydowanie bardziej udane życie seksualne niż „mięsożercy”. Sekretem sukcesu jest dieta, która ma duży wpływ na doznania w łóżku.

Z badań opublikowanych w piśmie „Hormones and Behavior” wynika, że osoby spożywające tofu i inne potrawy na bazie roślin mają zdecydowanie bardziej bogate życie seksualne od osób, które nie stronią od mięsa.

Spożywanie niektórych produktów na bazie roślin wpływa na hormony odpowiedzialne za aktywność seksualną. Znajdujące się w roślinach fitoestrogeny mają podobne działanie do ludzkich hormonów płciowych – estrogenów. 

Naukowcy doszli do tych wyników, dzięki badaniu i obserwacji zachowań dwóch gatunków dzikich małp, które poprzez inne diety miały różniące się życie seksualne. Małpy, jedzące rośliny bogate w fitoestrogeny, miały wyższy poziom estradiolu (hormonu płciowego) oraz kortyzolu (hormon stresu). W rezultacie dużo więcej czasu przeznaczały na kontakty płciowe niż uwodzenie samic.

Wegetarianie są zwykle szczuplejsi od „mięsożerców”, co także może mieć wpływ na to, że są lepszymi kochankami. Osoby spożywające mięso ponadto są narażone na wyższy poziom cholesterolu, a także słabsze krążenie krwi, co jest kluczowe w trakcie kontaktów seksualnych.

W 2014 roku zostały przeprowadzone badania na mężczyznach, którzy cierpieli na choroby serca. Wyniki były zaskakujące, 75% z nich miało również problemy z dysfunkcją erekcji. Dieta wegańska pozwala na zmniejszenie ryzyka zapadalności na choroby serca, a także problemy z erekcją nawet o 1/3.

Składniki pokarmowe diety wegańskiej są zdecydowanie bardziej przyswajalne , dzięki czemu dodaje ona zdecydowanie więcej energii. Przeprowadzono badanie, w którym mężczyźni mieli jechać na rowerku stacjonarnym do upadku mięśniowego. Panowie będący na diecie wysoko-mięsnej uzyskali średni wynik 57 minut, podczas gdy ci na diecie mięsno-warzywnej aż 114 minut. Najlepszy wynik uzyskali wegetarianie – 167 minut.