Dla każdego mężczyzny sprawność seksualna ma kluczowe znaczenie. Zaburzenia z nią związane prowadzą do wielu frustracji. Co powoduje spadek potencji i jak temu zaradzić?

Największy wróg – stres

To nieprawda, że problemy z potencją dotyczą jedynie panów w pewnym wieku. Podobne trudności zdarzają się zarówno dwudziestolatkom, jak i czterdziestolatkom. Ludzie nie są maszynami i na ich stan psychiczny oraz fizyczny ma wpływ mnóstwo czynników.

Jednym z wrogów potencji jest przede wszystkim stres. To on powoduje wyraźny spadek popędu. Wraz z nim w organizmie pojawia się coraz więcej kortyzolu, który odbiera chęci i siły na jakiekolwiek działania. W tym również na seks. Dlatego, aby zredukować stres, należy się odpowiednio wyładować. Bieganie, siłownia albo inny wysiłek fizyczny sprawią, że oczyścisz głowę i wrócisz do formy, a o problemach z potencją nie będzie mowy.

Rutynowe zmęczenie

Do seksu potrzebna jest energia i dobre nastawienie psychiczne. Dla niektórych jest to oczywiste, lecz należy to dobrze zrozumieć. Bez pozytywnego nastawiania oraz relaksu ciężko o intymne zbliżenie.

Właśnie dlatego, gdy mowa o potencji tak ważne jest zdrowe odżywianie i złapanie oddechu po zabieganym dniu. Jeśli więc planujesz upojny wieczór, a tego dnia ciężko pracowałeś lub w jakiś inny sposób obciążałeś swój organizm, wygospodaruj trochę czasu dla siebie. Zjedz wtedy coś bogate w minerały i witaminy lub po prostu postaw na drzemkę. W ten sposób unikniesz ewentualnych problemów z erekcją.

Codzienna praca nad potencją

Powszechnie mówi się, że jesteś tym, co jesz. To prawda, która ma znaczący wpływ na popęd seksualny. Jeżeli notorycznie jesz w fast foodach, wypalasz kilkadziesiąt papierosów dziennie albo często sięgasz po alkohol – o erekcji możesz zapomnieć.

Dzieje się tak, ponieważ wszystkie szkodliwie substancje zawarte w tłustym jedzeniu oraz używkach spowalniają przepływ krwi, a to jest szalenie istotne, gdy mowa o popędzie seksualnym u mężczyzn. To samo tyczy się cukrów. Ewentualne zatory są wrogiem zdrowego współżycia.

Gdy wykluczysz stres, zmęczenie i złą dietę

Chodzisz na siłownię, dobrze się odżywiasz, znajdujesz czas na odpoczynek, a mimo to masz problemy z erekcją? Nie miej pretensji do samego siebie. To może być objaw choroby tarczycy, serca czy anemii. W tej sytuacji jedynym wyjście jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Cię później do odpowiedniego specjalisty.

Dla wielu mężczyzn problemy z erekcją to wstydliwa sprawa. Towarzyszy mu uczucie pogłębionej irytacji, bo ciało odmawia posłuszeństwa mimo wyraźnych chęci. To z kolei może prowadzić do problemów w związku oraz niepotrzebnych kłótni. Ale ze wszystkim można walczyć. Wystarczy tylko wiedzieć jak.

Chcesz poradzić sobie ze spadkiem potencji? Odwiedź sklep http://www.finkamagra.com/ lub sprawdź produkt http://www.finkamagra.com/Kamagra-w-zelu-c2_0_1.htm.