Czemu seks jest przyjemny?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

To, że seks jest przyjemny wcale nie jest takie oczywiste. Człowiek jest jednym z niewielu gatunków, który potrafi tę przyjemność osiągnąć, lecz dlaczego i co należy robić?

Teoria o ukrytej owulacji

Większość stworzeń na ziemi spółkuje ze sobą jedynie w celach rozrodczych. Co więcej, uprawia seks jedynie w momencie, w którym samica jest najbardziej płodna. Ciała zwierząt sygnalizują wówczas gotowość do odbycia stosunku poprzez fizyczne bodźce np. zmiana koloru intymnej części działa albo w skutek wydzielania się specyficznej woni.

U ludzi jest zupełnie inaczej. Kobieta w żaden sposób nie sygnalizuje tego, że akurat w danej chwili jest najlepszy moment do zapłodnienia. Przez to do stosunku musi dochodzić notorycznie, żeby gatunek mógł się rozmnażać. A żeby tak się stało, seks stał się dla nas przyjemny i ludzie odczuwają z niego prawdziwą rozkosz.

Seks jest przyjemny i przypomina taniec

Czy istnieje powiązanie między seksem, a tańcem? Naukowcy zgodnie twierdzą, że tak. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku człowiek wpada w swego rodzaju trans i daje się ponieść swoim emocjom. W trakcie rytmicznych, regularnych i powtarzalnych ruchów, neurony w mózgu zaczynają działać podobnie, co prowadzi do uzyskania tego wyjątkowego stanu, w którym kontakt z rzeczywistością wydaje się zacierać. Co za tym idzie, zwiększa się odczuwana przyjemność oraz doznanie rozkoszy.

Co więcej, seks pozwala zachować więź i wyzwala w człowieku znacznie więcej emocji. Wszystko przez uwalnianie oksytocyny, która inaczej jest też nazywa hormonem miłości, a wydziela się analogiczne do przeżytych orgazmów. Przyjemność wiążę się także z tym, że poprzez seks wyzbywamy się stresu i osiągamy stan relaksacji. Jest nawet udowodnione, że grupa ludzi, która regularnie współżyje, zdecydowanie lepiej radzi sobie z trudnymi zadaniami, wystąpieniami publicznymi czy nieprzewidzianymi sytuacjami życiowymi.

Widzisz więc, że seks jest przyjemny, a oprócz rozkosznych doznań ma jeszcze zbawienny wpływ na organizm. Przyjemność, jaką daje potęgują również strefy erogenne, które znajdują się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. U panów z reguły znajdują się one w okolicach narządów płciowych, a u kobiet może to być też szyja, stopy czy płatki uszu. Wszystko przez to, że wskazane miejsca są bardziej wrażliwie, a ich stymulacja prowadzi do zwiększenia popędu seksualnego.