Sztuka flirtu sięga odległych, starożytnych czasów. Pojedynek płci to zjawisko, które występuje na całym globie, niezależnie od kultury i szerokości geograficznej. Kto tu na kogo poluje? Kto jest zdobywcą, a kto jest zdobywany? Zapraszamy do lektury!

Kto tu na kogo poluje?

Mogłoby się wydawać, że to płeć piękna jest tą, która lubi być uwodzona i adorowana. Jednak prawda jest taka, że najczęściej to kobieta decyduje o tym, czy da się uwieść danemu mężczyźnie. To od niej zależy, jak daleko się posuniecie oraz na co Ci pozwoli. To ona również stosuje różnego rodzaju wabiki, by przyciągnąć wzrok mężczyzn, a niektórych z nich zatrzymać przy sobie na dłużej. Z biologicznego punktu widzenia płeć piękna ma zbyt wiele do stracenia, by angażować się w mało wartościowe relacje, stąd też kobiety wypracowały bardzo skomplikowaną i nastawioną na selekcję strategię uwodzenia.

Sztuka flirtu

Sztuka flirtu sięga bardzo odległych czasów. Aby skutecznie flirtować, kobiety spożywały ziele belladonny, nosiły gorsety i pończochy oraz już w czasach starożytności malowały twarz tak, by podkreślić największe atuty swojej urody, takie jak oczy oraz usta. Aby być atrakcyjną, kobiety zachowują się tajemniczo i przykładają wielką uwagę do ubioru na pierwszej randce, uwydatniając wszelkie możliwe walory swojej figury.

Czy to się podoba mężczyznom?

Niektórzy mężczyźni lubią, gdy to kobieta robi pierwszy krok, inni z kolei odbierają takie zachowanie jako zbyt agresywne. Jednak badania dowiodły, że w 70% przypadków to kobieta inicjuje flirt i zaloty, podczas gdy panowie czekają na „zielone światło”. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku Panów, którym brakuje śmiałości. Współczesne podejście kobiet do życia, ich wyzwolenie i zmiany obyczajowe zdecydowanie są korzystne dla nieśmiałych facetów!

Jak skutecznie uwieść kobietę?

Co, jeśli to Pan chce być tym, który uwodzi ? Jak skutecznie uwieść silną kobietę? Na pewno nie warto słuchać tzw. pick-up artists, ponieważ każda kobieta jest inna, ma inny charakter, osobowość, zainteresowania i inne rzeczy jej imponują, a powszechni uwodziciele i artyści podrywu zazwyczaj nie mają ani nic ciekawego do powiedzenia, ani tym bardziej do zaoferowania. Recepta na skuteczny podryw zawiera się w kilku rzeczach: pokaż kobiecie, że masz pasję w życiu, plany na przyszłość, jesteś konsekwentny, oczytany, inteligentny, ale i zabawny i spontaniczny. Bądź czuły, ale i odważny. Okaż jej zainteresowanie i słuchaj tego, co ona ma do powiedzenia oraz przede wszystkim… Bądź sobą!