Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rozmiar penisa należy do jednych z najbardziej delikatnych męskich spraw. Wielu z mężczyzn posiada kompleksy z uwagi na rozmiar swojego przyrodzenia. Współczesny świat obrazuje model dużego członka, gdzie w starożytnej Grecji dla porównania penis małych rozmiarów był postrzegany jako zgrabny i filigranowy, z kolei duży jako komiczny. Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Rozmiar penisa

Przeciętna długość członka w stanie wzwodu wynosi około 15 cm. W trakcie spoczynku jego długość jest zazwyczaj o połowę mniejsza. Jeśli chodzi o kobiety to długość pochwy wynosi około 9 cm. Więc penis o długości 13 cm wystarcza, aby odbyć stosunek seksualny. U większości mężczyzn penis przekracza długość 10 cm, więc jest to zadowalająca długość do tego, aby efektywnie stymulować partnerkę. Okazuje się, że mężczyźni nie potrzebują dużego penisa i jego rozmiar nie do końca ma tak ogromne znaczenie. Duży penis jest często problemem w czasie stosunku seksualnego ponieważ może powodować ból, który wynika z drżenia mechanicznego narządów, które usytuowane są w pobliżu pochwy lub przyczyniać się do nadmiernego rozciągnięcia pochwy. Wówczas partnerzy muszą znaleźć taką pozycję, która będzie mniej bolesna.

Dwudziesty pierwszy wiek

W chwili obecnej panuje przekonanie, że tylko duży penis jest charakterystyczny dla męskich i silnych mężczyzn. Często uważają, że jeśli ktoś ma większego członka, to ma większe powodzenie na zdobycie partnerki, a w przyszłości na jej zapłodnienie. W internecie możemy znaleźć niezliczoną ilość badań przeprowadzonych w kierunku zadowolenia z wielkości penisa wśród par. Z badań wynika, że w większości przypadków oboje partnerów jest zadowolona z rozmiaru penisa mężczyzny. Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Kobiety bardziej zwracają uwagę na szerokość niż długość członka. Kobiety wówczas doznają większych wrażeń w czasie stosunku płciowego. Dla kobiet często trudnością są kompleksy partnera, jego niepotrzebny strach, które psują udane życie seksualne. Męskie samopoczucie przedkłada się na jego pewność i otwartość w łóżku. Mężczyźni, którzy mają kompleksy na temat rozmiaru swojego członka nie potrafią o tym zapomnieć podczas zbliżenia. Takie zachowanie może powodować wiele sytuacji (na przykład problem z wzwodem), które nie sprzyjają udanemu życiu seksualnemu pary. Dla kobiet ważniejszym aspektem jest to czy partner w łóżku dba o jej przyjemność, o zaspokajanie jej potrzeb (emocjonalnych, nie tylko tych seksualnych) i, że nie skupia się tylko na sobie. Warto podkreślić, że dobry kochanek to tak, który stara się zaspokoić swoją kobietę tak jak ona to lubi i akceptuje.