Dlaczego faceci powinni o siebie dbać

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Każdy mężczyzna, który chce się podobać powinien zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Dlaczego faceci powinni o siebie dbać? Na co kobiety zwracają uwagę u Panów?

Modniś czy gej

W Polsce zauważyć można stereotyp, jeśli mężczyzna dba o siebie to pewnie jest zakochanym i zadufanym w sobie narcyzem lub po prostu gejem. Badani coraz bardziej przekonują, że wiele osób chce i ma odwagę walczyć z tymi stereotypami. Prawie 60 procent Polaków przyznaje się, że wygląd ma dla nich znaczenie. Co drugi poświęca na pielęgnację od 10 do 40 minut dziennie. Dlaczego faceci powinni o siebie dbać? Zdecydowanie dodaje to pewności siebie. Zadbany mężczyzna zwraca częściej uwagę kobiet. Ostatnie lata pokazują, że coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na swój wygląd. Salony fryzjerskie lub tak zwane Barber Shop pękają w szwach. Mężczyźni większą uwagę skupiają na fryzurze, na jej modelowaniu. Nie jest dzisiaj niczym dziwnym spotykając mężczyznę u kosmetyczki lub w salonie SPA. Oczywiście, jeśli jest w tym zachowana równowaga i nie zmierza takie zachowanie w kierunku bycia bardziej kobiecym niż męskim.

Klika wskazówek

Jedną z podstawowych kwestii na jakie zwracają kobiety uwagę jest obuwie. Przede wszystkim obuwie powinno być zadbane i czyste. W przeciwnym razie mężczyzna jest obierany jako osoba niechlujna, której nie zależy na dobrym wyglądzie. Jednym z najprostszych sposobów, aby zrazić do siebie kobietę to zaniedbane i brudne dłonie. I nie jest tutaj konieczny manicure, ale zwykłe, codzienne dbanie o nie. Dbanie samo w sobie nie powinno ograniczać się tylko poszczególnych elementów ciała mężczyzny. Powinno stanowić całość. Kwestia wyglądu, ubioru czy wysportowanego ciała ma znaczenie, ale również to co mężczyzna ma w głowie. Higiena intelektualna i umiejętność bycia człowiekiem jest równie pociągająca jak dobrze pachnący czy schludny mężczyzna. Badania pokazują, że kobiety uznają mężczyznę za atrakcyjnego, kiedy: jest zadbany, ale nie używa za dużo kosmetyków (36%), jest zadbany i używa kosmetyków (50%), jest zadbany, ale nie używa kosmetyków (zaledwie 14%). Dlaczego faceci powinni o siebie dbać? Przede wszystkim dla siebie dla własnego dobrego samopoczucia, dla zwiększenia pewności siebie, do tego, aby fantastycznie czuć się we własnej skórze. Ale nie oszukujmy się, mężczyźni robią to w głównej mierze dla kobiet. Aby być bardziej pożądanymi i atrakcyjnymi w ich oczach. I to jest bardzo dobra motywacja do tego, aby się starać (z wyczuciem) jeszcze bardziej przykuwać wzrok płci pięknej.