Dlaczego mężczyźni wolą masturbację od seksu

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mężczyźni odczuwają ogromną przyjemność z masturbacji, oraz oglądania filmów pornograficznych. Czasem wolą ten rodzaj rozładowania napięcia seksualnego, od współżycia ze swoją partnerką.

Masturbacja jest zjawiskiem całkowicie normalnym oraz higienicznym. Wiele osób, choć się do tego nie przyznaje, osiąga w ten sposób satysfakcje seksualną. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego mężczyźni wolą masturbację od seksu.

Dla czego mężczyźni się masturbują

Częstym powodem, dlaczego mężczyźni wolą masturbację od seksu, jest potrzeba rozładowania napięcia seksualnego. Dla wielu mężczyzn akt seksualny jest kwestią czysto fizyczną, nie związaną ze sferą emocjonalną. Oczywiście, bardzo często mężczyźni potrzebują kontaktu z pranerką. Są czułymi kochankami, którzy więcej dają niż wymagają od swojej kochanki. Jednak zdążają się sytuacje, gdy mężczyzna musi po prostu rozładować napięcie. A masturbacja jest szybszym i łatwiejszym sposobem na osiągniecie spełnienia, niż inicjowanie współżycia. Często jest wynikiem chwili, mężczyzna jest znudzony, albo poczuję nagłą potrzebę rozładowania emocji. By dokonać masturbacji, nie musi brać prysznica, ani budować atmosfery sprzyjającej miłosnym igraszkom. Przede wszystkim nie musi przeprowadzać gry wstępnej, która dla wielu mężczyzn jest mniej znaczącym elementem współżycia.

Zaburzenia w sferze emocjonalnej

Jednak nie zawsze masturbacja jest zdrową reakcją na nagromadzenie napięcia. Martwić powinna przede wszystkim sytuacja, gdy mężczyźni wolą masturbację od seksu w ilości nagminnej. Mężczyźni potrafią doprowadzać się do wytrysku kilka razy w ciągu dnia. Osiąganie zbyt często spełnienie w ten właśnie sposób, może być sygnałem o zaburzeniach emocjonalnych. Alarmującym jest także stan, gdy masturbacja staje się bardziej atrakcyjna od współżycia. Determinować to może wiele czynników zewnętrznych, takich jak brak więzi między partnerami, czy znudzenie monotonnym współżyciem. Dopóki nadmierna masturbacja nie nosi znamion choroby, można w łatwy sposób stara się zaradzić tym popędom. Wystarczy wprowadzić do sypialni erotyczne gadżety oraz zabawki, które uatrakcyjnią współżycie. Warto też wypróbować nowych pozycji seksualnych, tak my rozwiać nudę.

Kiedy masturbacja jest problemem

Alarmującym stanem jest sytuacja, gdy masturbacja zaczynam być kwestią konkurencyjną dla partnerstwa. Niektóre z form masturbacji wpływają na rozwój autoerotyzmu. Partner zbyt koncentruje się na sobie, i swoich własnych doznaniach. Utrudnia to przede wszystkim nawiązanie więzi emocjonalnej z partnerem, ponieważ jest on spychany na dalszy plan. Może także dojść do alarmującej sytuacji, gdy partner zostaje zdominowany, i jego potrzeby seksualne podporządkowanie pragnieniom mężczyzny. Taka sytuacja wymaga najczęściej konsultacji z psychologiem oraz seksuologiem. Wspólne dotarcie do źródła problemu, oraz poszukiwanie rozwiązania mogą się przyczynić do poprawy jakości życia seksualnego.