Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czy mężczyźni mają zdradę we krwi? Dlaczego zachowują się nie fair wobec swoich partnerek? Jak można i czy da się w ogóle z tym walczyć? Zapraszamy do lektury!

W dzisiejszych czasach łatwiej o zdradę

Współczesny świat odchodzi od koncepcji długoletnich małżeństw, miłości aż po grób i szukania Tego Jedynego lub Tej Jedynej. Wszystko dzieje się szybko i wszystkiego jest pod dostatkiem, dotyczy to zarówno kupowanych w sklepie przedmiotów, jak i relacji międzyludzkich. W obliczu dużej popularności mediów społecznościowych oraz dostępności treści erotycznych, zarówno w Internecie, jak i w filmach oraz grach komputerowych, łatwo się zapomnieć i narobić głupoty, które będą potem dużo kosztować.

Co jest zdradą dla kobiety, a co dla mężczyzny?

Kobiety i mężczyźni często zupełnie inaczej postrzegają pojęcie zdrady. Dla Niej zdrada zaczyna się od emocji. To złamanie umowy i zaufania, niezależnie od tego, czy mężczyzna całował się z kimś, czy uprawiał seks, czy tylko pisze na czacie, wszelkie te formy są uznawane za złamanie zasad, którymi kierują się ludzie będący razem w związku. Z kolei dla mężczyzn trudniejsza do przełknięcia jest zdrada fizyczna (gdy zdradzi ich partnerka), ale sami szukają w zdradzie głównie zaspokojenia potrzeb seksualnych. Zdradzający mężczyźni często nie chcą kończyć związku lub małżeństwa, pomimo że dopuścili się zdrady i zranili swoją partnerkę.

Powody, dla których mężczyźni zdradzają

Dlaczego więc mężczyźni zdradzają? Jak można wytłumaczyć zachowanie faceta, który zdradza? Jest kilka przyczyn i żadna z nich absolutnie nie usprawiedliwia zdradzających…

  1. Jest niedojrzały emocjonalnie – stały związek jest dla niego bezpieczną opcją, ale nie przykłada dużej wagi do uczucia, które Was łączy i konsekwencji, jakie się z tym wiążą. Jest z kimś, bo tak mu wygodnie, ale nie myśli o przyszłości z tą osobą, tylko dalej szuka.
  2. Jest seksoholikiem – okrutna prawda, ale mężczyźni szukają w zdradzie głównie zaspokojenia potrzeb seksualnych, jeśli nie dostają tego w domu, szukają poza nim.
  3. Jest egoistyczny i myśli tylko o swoich przyjemnościach – gdy mężczyzna jest egoistą i chce ciągle tylko brać, a Ty nie dajesz mu tego, czego oczekuje, szuka szczęścia gdzie indziej. Szkoda tylko, że najczęściej nie ma na tyle odwagi, by zerwać poprzedni związek zawczasu.
  4. Pragnie zmiany, nie wie, czego chce, odczuwa nudę – gdy do związku wkrada się rutyna, łatwo o zdradę, warto jednak podejść do tego zdroworozsądkowo i zamiast iść na łatwiznę i zdradzać, spróbować odbudować relację i wzbudzić w niej na nowo ogień!