Feromony w perfumach – jak to działa?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Od niedawna są totalnym hitem na rynku. Krążą o nich opinie, że mogą całkowicie odmienić życie. Magia, czy biologia? Podpowiemy Ci, jak działają feromony w perfumach!

Czym są feromony?

Feromony to naturalnie wytwarzane substancje występujące zarówno w świecie roślin, jak i zwierząt. Ich celem jest komunikacja oraz przyciąganie osobników płci przeciwnej. Ta naturalna mieszanka różnych substancji występuje również u ludzi, typowy męski feromon to androstadienon, natomiast u kobiet występuje estratetraenol. Najmocniejsze feromony są wydzielane razem z naszym potem oraz z innymi wydzielinami, takimi jak np. śluz, ale ich działanie jest jeszcze do końca zbadane. Na pewno odgrywają one dużą rolę w doborze partnera płci przeciwnej, ponieważ wytwarzane dzięki nim sygnały zapachowe wpływają podświadomie na to, jak postrzegamy atrakcyjność danego osobnika.

Feromony w perfumach – jak to działa?

W dzisiejszych czasach znaczenie feromonów może być nieco stłumione, ze względu na to, że używamy coraz większej ilości perfum, zapachowych środków do czyszczenia, kąpieli oraz mocnych dezodorantów. Po to właśnie powstały feromony w perfumach! Jeśli chodzi o kobiece perfumy, to zawierają one najczęściej mieszankę androsteronu i androstenolu, a więc dwóch najsilniejszych kobiecych feromonów. Dzięki ich woni kobiety czują się pewniejsze i mają bardziej pozytywny nastrój, co automatycznie wpływa na to, jak je odbiera najbliższe otoczenie. Do tego wszystkiego wydzielają bardzo silne sygnały zapachowe, które oddziałują podświadomie na każdego, kogo napotkają na swojej drodze – szefa w pracy, sprzedawcę, taksówkarza – każdego! Męskie perfumy z feromonami są tworzone na bazie wspomnianego już wcześniej androstadienonu. Ich zadaniem również jest podbudowanie wartości mężczyzny, ale i również poprawienie jego wizerunku w oczach płci przeciwnej. Podsumowując, można powiedzieć, że feromony nie tylko przyciągają uwagę osób płci przeciwnej, ale i również wzbudzają respekt i dominację, roztaczają aurę zainteresowania oraz wpływają (pozytywnie) na nastrój tego, kto ich używa. Czego chcieć więcej?

Gdzie można dostać takie perfumy?

Feromony w perfumach możesz zamówić w wielu sklepach internetowych. Jednymi z najpopularniejszych są Love & Desire oferujące specyfiki zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Ceny flakoników zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, w zależności od ich pojemności. W zależności od preferencji możesz się zdecydować na maleńkie roletki lub kupić większe 100 ml opakowania.

Czy to skuteczne? Oczywiście, stosując feromony w perfumach, nigdy nie ma się 100 procent pewności, że dana woń będzie podobała się naszemu najbliższemu otoczeniu. Wiele zależy od właściwości naszej skóry i tego, jak reaguje ona na spryskanie feromonami, jakie zapachy wydziela samoistnie. Wiele zależy również od naszej osobowości i tego, jak się zachowujemy w kontaktach z innymi ludźmi!