Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ćwiczenia Kegla to popularna metoda na zwiększenie elastyczności mięśni dna macicy. Dzięki temu można nie tylko ułatwić poród, ale i cieszyć się silniejszym orgazmem w trakcie zbliżenia. Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Czym są mięśnie Kegla? Gdzie są zlokalizowane?

Mięśnie Kegla to potoczne wyrażenie dla zespołu mięśni łonowo-guzicznych, występujących u kobiet oraz mężczyzn. U kobiet to warstwy mięśni otaczające pęcherz moczowy oraz budujące dno macicy. Metoda terapii dna miednicy została opracowana przez ginekologa Arnolda Kegla, w trosce o pacjentki i ich zdrowie, a także jako metoda ułatwiająca kobietom poród. Jak zidentyfikować właściwe mięśnie Kegla? Gdy podczas oddawania moczu przerywasz strumień moczu, angażujesz właśnie te mięśnie do pracy. Możesz je wyczuć również poprzez włożenie dwóch palców do pochwy i napięcie ich (zaciśnięcie wokół palców).

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Dobrze wyćwiczone i elastyczne mięśnie dna miednicy pracują skuteczniej podczas porodu i przyspieszają powrót do formy i kondycji po urodzeniu dziecka. Dzięki ćwiczeniom Kegla można zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich dolegliwości jak wypadanie macicy lub nietrzymanie moczu. Dodatkową wisienką na torcie i argumentem przemawiającym za tym, by wykonywać regularnie ćwiczenia Kegla, jest fakt, iż pomagają one zwiększyć satysfakcję seksualną u obu partnerów w trakcie zbliżenia. Jak wykonywać ćwiczenia?

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Najprostszy sposób na ćwiczenie mięśni Kegla to naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni okolic pochwy i krocza. Ćwiczenia są skuteczne, gdy są wykonywane regularnie, przez minimum 5 – 10 minut, trzy razy dziennie. Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia Kegla na leżąco

  • Połóż się na plecach
  • Napnij grupę mięśni Kegla
  • Policz do 5
  • Rozluźnij mięśnie
  • Odpocznij i powtórz ćwiczenie jeszcze 4 razy

Ćwiczenia najlepiej wykonywać trzy razy dziennie, skurcze można wydłużyć do 10 sekund lub stopniowo zwiększać prędkość napinania mięśni.

Ćwiczenia Kegla w pozycji stojącej

  • Stań w lekkim rozkroku
  • Postępuj analogicznie, jak w powyższym przykładzie

W trakcie wykonywania ćwiczeń oddychaj normalnie, ćwiczenia ułatwia wyobrażanie sobie, że dno miednicy to winda i probówanie jej wyciągania do góry (napinanie mięśni) oraz opuszczania (rozluźnianie mięśni). Możesz również wspomóc się kulkami do ćwiczeń, znajdziesz je w wielu sex shopach.

UWAGA: ćwiczeń Kegla nie należy wykonywać w trakcie oddawania moczu, bo można nabawić się groźnej infekcji!