Jak poprawnie wykonać masaż prostaty

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Masaż prostaty polega na mechanicznym stymulowaniu gruczołu krokowego. Zaleca się go szczególnie jako zabieg terapeutyczny, mając zmniejszyć objawy przerostu prostaty. Jest też polecanym przez lekarzy sposobem na badanie tego schorzenia. W sytuacjach intymnych jest to także idealna technika, pozwalająca odczuwać mężczyźnie przyjemność seksualną. Warto jest wiedzieć, jak poprawnie wykonać masaż prostaty.

Wpływ masażu prostaty na męskie zdrowie

Przede wszystkim masaż męskiego gruczołu korkowego zalecany jest w profilaktyce, oraz wspomaga proces leczenia przerostu prostaty. Masaż ma na celu udrożnienie przewodów zablokowanych przez niepożądane substancje, oraz usuniecie wydzieliny. Zmniejsz także napięcie gruczołu krokowego. Zastosowanie masażu podnosi skuteczność leczenia farmakologicznego, jest także naturalna metodą na walkę z chorobą.Wiedza o tym, jak poprawnie wykonać masaż prostaty, jest przydatna w wielu aspektach. Masaż ten usprawnia działanie procesów zachodzących w męskim ciele, reguluje mikrokrążenie, oraz zwiększa przepływ krwi. Jest niezbędne w leczeniu problemów wiązanych z erekcją. Wpływa zbawiennie na ruchliwość plemników a tym samym na płodność

Kiedy nie stosować masażu prostaty

Masaż prostaty polecany jest dla mężczyzn w każdym wieku. Jego stosowanie przed wystąpieniem problemów, traktowanie jest jako profilaktyka. Masaż nie powinien być wykonywany, gdy istnieje znaczący przerost gruczoł krokowego. Nie powinno się masować także, gdy zdiagnozowany jest nowotwór gruczołu krokowego. Nie należy go także stosować w przypadku wystąpienia zapalenia cewki moczowej, szczególnie w fazie ostrego zapalenia bakteryjnego.

Techniki masowania

W przypadku masowania prostaty wyróżnia się dwie techniki, zewnętrza oraz wewnętrzną. Podstawową różnicą jest obszar, jaki jest stymulowany w ich trakcie. W masażu zewnętrzny stymulowane są okolice krocz, znajdujące się pomiędzy moszną a odbytem. Jest to także jedna z częstych praktyk seksualnych, mając pomóc w wywołaniu erekcji. Natomiast masaż prostaty wewnętrzny, wykonywany jest zazwyczaj przez lekarza specjalistę. Na zabieg wybieramy się najczęściej do urologa lub androloga. Masaż tan można także z powodzeniem wykonywać samodzielnie w domu, po poznaniu metod masowania.

Jak poprawnie wykonać masaż prostaty

Masaż prostaty przeprowadzany jest na pustym pęcherzu. Przed zabiegiem najlepiej jest więc się wypróżnić, oraz oddać mocz. Następnie należy zadbać o higienę, zakładając na ręce lateksowe rękawice. Ponieważ masaż może wywołać dyskomfort, warto jest nałożyć nawilżający żel, oraz środek znieczulający. Następnie należy przybrać prawidłową pozycję do masażu, kładąc się na boku. Palec wskazujący należy wprowadzić do odbytu, po uprzednim rozluźnieniu się. Gruczoł krokowy znajduje się w okolicy około 5 cm od odbytu. Po odnalezieniu punktu, należy rozpocząć masaż. W tym celu wykonywane są delikatne ruchy, polegające na jednostajnym masowaniu gruczołu. Masować należy każdy płat oraz podstawę gruczołu. Zabieg ten powinien trwać około minuty. Zalet takiego masażu jest bardzo wiele. Pomaga on poprawić ogólny stan zdrowia, a także zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.