Lubrykant, inaczej żel intymny, to substancja na bazie wody lub silikonów, której celem jest nawilżenie stref intymnych, zwłaszcza kobiecych. Jaki lubrykant wybrać, by mieć najwięcej przyjemności? Zapraszamy do lektury!

Czym są lubrykanty? Jaki lubrykant wybrać?

Lubrykanty to substancje, których celem jest nawilżenie stref intymnych, zredukowanie tarcia podczas stosunku seksualnego oraz poprawa komfortu i odczuć w trakcie zbliżenia. Tego typu środki były stosowane już w Starożytności, by zwiększyć doznania z seksu.

Dzięki lubrykantom można pobudzić waginę do naturalnego nawilżania się oraz zwiększyć komfort i doznania dla obojga partnerów. Poziom nawilżenia narządów intymnych spada wraz z wiekiem, zależy również od takich czynników jak stres, zażywanie leków czy odwodnienie organizmu. Aby nie narażać się na podrażnienia i czerpać pełną satysfakcję z seksu, warto stosować środki nawilżające.

Jaki lubrykant wybrać? Rodzaje lubrykantów

Lubrykanty dostępne na polskim rynku można podzielić na:

  • Lubrykanty wodne
  • Lubrykanty silikonowe
  • Lubrykanty olejowe

Najbardziej popularne i uniwersalne są środki na bazie wody. Stosuje się je nie tylko do ułatwienia poślizgu, ale i do zabawy z gadżetami erotycznymi. Lubrykanty silikonowe są trwalsze, ale wiele z nich nie nadaje się do łączenia z gadżetami erotycznymi. Natomiast lubrykanty olejowe są zalecane jako zewnętrzny środek pielęgnacyjny dla kobiecej pochwy i nie powinny być stosowane z prezerwatywami ani zabawkami erotycznymi.

Jaki lubrykant wybrać, by mieć więcej przyjemności?

Aby czerpać jak najwięcej przyjemności ze współżycia, można stosować lubrykanty hybrydowe. Nie warto sięgać jednak po najtańsze produkty, ponieważ mogą one spowodować alergię lub podrażnienia. Sięgając po lubrykant, warto wcześniej wypróbować go w niewielkich ilościach, na przykład zamówić próbkę lub tester. Doznania obojga partnerów mogą poprawić lubrykanty smakowe, używane nie tylko podczas stosunku, ale i do sesji masażu lub długiej i apetycznej, pełnej pieszczot gry wstępnej. Lubrykanty mogą znacznie poprawić jakość życia seksualnego i rozbudzić nowe doznania. Substancje te są łatwe w użyciu i nie są drogie. Warto wypróbować ich działanie, niezależnie od wieku, czy stażu związku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here