Kolory w sypialni – jak wpływają na nasz nastrój?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, jak ważną rolę w codziennym życiu mogą odgrywać  kolory w sypialni Twojego mieszkania lub domu!

Jak pomalować mieszkanie?

Aby właściwie umeblować i udekorować mieszkanie, przyda Ci się wiedza o tym, jakie działanie wykazują pewne kolory. W sypialni powinny królować barwy, które wyciszają ciało oraz umysł. Niezależnie od tego, czy gustujesz w bardziej nowoczesnych, czy w klasycznych przestrzeniach, to pomieszczenie powinno być spokojne i w stonowanych barwach.

Jakie kolory w sypialni pomogą Ci się wyciszyć?

Działanie relaksacyjne i uspokajające jest przypisywane różnym odcieniom koloru niebieskiego oraz jasnym, pastelowym barwom. Najpopularniejsze kolory w sypialni to niebieski, szarość oraz biel – barwy te uspokajają i koją zmysły, zgodnie z przeznaczeniem pomieszczenia, w którym przebywamy. Błękitne ściany idealnie komponują się z dodatkami i meblami w kolorze białym lub kremowym, ale na dużych przestrzeniach sprawdzą się również ciemniejsze odcienie koloru szarego. Jeśli chcesz nadać sypialni bardziej przytulny i ciepły charakter, możesz pomalować ściany na uniwersalny i ulubiony przez dekoratorów wnętrz kolor beżowy.  Na topie są ostatnio również jasne odcienie zieleni i kolory w typie mięty, które, mimo że są bardzo stonowane i delikatne, wprowadzają do pokoju pewną świeżość. Inne rozwiązania to pudrowy róż, który nada pomieszczeniu romantyczny charakter oraz elegancka szarość, na której tle świetnie będą wyglądały Twoje meble!

Mocne akcenty w sypialni

Jeśli koniecznie zależy Ci na mocnym akcencie w sypialni, możesz wprowadzić niewielkie elementy w kolorach burgund, antracyt, turkus lub żółć. Ostrzejszy kolor najlepiej zastosować na jednej ścianie pomieszczenia, np. w tej części, w której znajduje się wezgłowie łóżka. W końcu sypialnia, to nie tylko miejsce spokoju i wytchnienia, ale i miejsce sprzyjające miłosnym uniesieniom oraz igraszkom!

Co, jeśli pomieszczenie sypialne ma niewielki metraż?

Jeśli pomieszczenie, w którym zazwyczaj sypiasz, nie szokuje wymiarami, lepiej pomalować je na jaśniejsze barwy, które będą je optycznie powiększać. Regeneracji podczas snu w niewielkich pomieszczeniach sprzyja kolor szary oraz jasne odcienie beżu, bieli, żółci. Ten ostatni jest mile widziany w sypialni, ponieważ rozświetla i rozsłonecznia pomieszczenie. Jeśli chodzi o dodatki typu narzuta, czy poduszki – tutaj możesz poszaleć z ciemniejszymi akcentami – będą się one ładnie komponowały z kolorem ścian!