Kulki gejszy – jak ich używać?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mięśnie Kegla u kobiet to mięśnie dna miednicy. Składają się na nie: mięsień łonowo-guziczny, część mięśnia dźwigacza odbytu, mięśnie pochwy oraz mięśnie odbytu. Mięśnie te mają na celu utrzymać w odpowiednim miejscu narządy wewnętrzne, odpowiadają również za utrzymanie moczu. Warto je ćwiczyć i wzmacniać ich elastyczność, by cieszyć się pełnią zdrowia. Po to powstały właśnie tzw. kulki gejszy. Co to takiego? Zapraszamy do lektury!

Czym są kulki gejszy? Do czego służą?

Kulki gejszy, inaczej kulki Kegla to waginalne kulki mające na celu wzmocnienie mięśni kobiecej pochwy. Kulki służą do ćwiczeń mięśni Kegla i są przeznaczone nie tylko dla kobiet, które mają problem z nietrzymaniem moczu, ale i również tych, które chcą zredukować bolesność przyszłego porodu oraz poprawić jakość swojego życia seksualnego. Regularnie stosowane kulki gejszy wpływają na poprawę doznań i satysfakcji płynącej z seksu u obu partnerów.

Kiedy i jak używać kulek gejszy?

Aplikacja kulek jest bardzo prosta i przypomina stosowanie tamponów. Kulki można aplikować w pozycji stojącej lub na leżąco i powinno się ich używać w trakcie aktywności fizycznych. Mięśnie Kegla możesz ćwiczyć (napinać i rozluźniać) podczas spaceru z psem, sprzątając mieszkanie, a nawet w trakcie joggingu. Aby twój organizm przyzwyczaił się do nowej sytuacji, noszenie kulek zacznij od kilku minut. Ćwiczenia z kulkami powinno się wykonywać codziennie, a pierwsze efekty można zaobserwować już po upływie kilku tygodni. Nie należy przesadzać z czasem noszenia kulek, ponieważ można doprowadzić do zakwasów mięśni pochwy! Jeśli po wyjęciu kulek odczuwasz ból, zrób sobie 1 – 2 dni przerwy w ich stosowaniu, a następnie skróć sesje ćwiczeń.

Dla kogo są zalecane kulki gejszy?

Kulki gejszy to dobre rozwiązanie dla:

  • Przyszłych mam, które boją się bolesnego porodu,
  • Mam po porodzie, które chcą wrócić do dawnej formy,
  • Kobiet po 30 roku życia,
  • Kobiet, które mają problemy z utrzymaniem moczu,
  • Kobiet, które chcą czerpać więcej radości z seksu.

Nie należy się wstydzić stosowania kulek Kegla, twój partner powinien zrozumieć to, że dbasz o swoje ciało i jesteś pewną siebie i aktywną kobietą.

Kulki nie tylko pomagają czerpać więcej radości z seksu, ale także pomagają wrócić do formy po porodzie. Dzięki regularnym ćwiczeniom zmniejszasz ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu oraz zwiększasz szanse na udany poród drogą naturalną. Zmniejszasz również ryzyko pojawienia się po porodzie wysiłkowego nietrzymania moczu. Warto je wypróbować!