Nic tak nie leczy rutyny w związku, jak namiętny seks. Od czasu do czasu warto zaszaleć i wprowadzić do sypialni nowe pozycje miłosne. Które z nich są najciekawsze? Zapraszamy do lektury!

Pozycje seksualne na boku

Jeśli znudziły Wam się klasyczne pozycje miłosne, możecie wypróbować pozycje seksualne boczne. Pozycje te nie są trudne i pozwalają na przeżywanie bliskości w nowy, ciekawy sposób. Jedną z bocznych pozycji jest tzw. zawieszenie broni. W tej pozycji mężczyzna leży na boku, a kobieta kładzie się na plecach, w linii prostopadłej do jego ciała. Nogi należy przełożyć górą przez uda i pośladki partnera, a pośladkami dotknąć jego penisa. Partnerzy mogą podeprzeć głowy na rękach lub na poduszkach i cieszyć się komfortowym i spokojnym, a mimo to ciekawym zbliżeniem. Inny przykład bocznej pozycji seksualnej to klasyczna pozycja misjonarska, ale na boku. Pozycja ta jest bardzo lubiana przez kobiety, ponieważ zapewnia dużą bliskość i umożliwia patrzenie w oczy oraz całowanie się z partnerem. Dodatkową zaletą są wolne ręce, które można wykorzystać do innych celów, niż podpieranie się.

Limbo

Limbo to jedna z propozycji kamasutry, która pozwala na wykorzystanie do kochania się innych przestrzeni, niż łóżko w sypialni. W tej pozycji mężczyzna siedzi wygodnie na krześle, najlepiej, jeśli podłoży pod kolana poduszkę, a kobieta dosiada partnera przodem do niego, unosząc nogi i opierając łydki na jego ramionach. Aby utrzymać stabilizację tego układu, mężczyzna może się wygodnie oprzeć plecami o krzesło, a rękami podtrzymać biodra kobiety. W limbo ruchy bioder kobiety mogą być delikatnie sterowane przez mężczyznę.

Pozycja 68

Pozycja 68, to alternatywa dla kochanków, którzy lubią pozycję 69, bliskość, pieszczoty oralne i w pełni ufają partnerowi, ale nie potrafią całkowicie skupić się na własnej przyjemności, zaspokajając równocześnie oralnie inną osobę. W odróżnieniu od 69, w tej pozycji pieszczony oralnie jest tylko jeden z partnerów. Kochankowie kładą się tak, by jedna osoba leżała na plecach z lekko ugiętymi nogami, a druga osoba układa się na niej, opierając głowę i barki na ugiętych nogach. Celem tej pozycji jest zbliżenie warg partnera leżącego na dole do miejsc intymnych partnerki leżącej na nim. W tej pozycji co prawda przyjemność jest jednostronna, ale za to można również pieścić partnera lub partnerkę rękami i zintensyfikować doznania.