Najlepsze miasta na romantyczny wypad

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Szukasz inspiracji lub pomysłu na weekendowy city break dla dwojga? Tych miejsc nie możecie nie odwiedzić! Przedstawiamy najlepsze miasta na romantyczny wypad!

Praga

Przepiękna czeska Praga to pomysł na wyjazd, który będzie zarówno romantyczny, jak i niedrogi. Starówka, słynny barokowy Most Karola, Rynek, Zamek w Hradczanach, fontanny, wieże widokowe, promenady wzdłuż Wełtawy, ogrody i teatry – weekend w Pradze, to zawsze zbyt krótko by się w pełni nacieszyć tym miastem!

Paryż

Paryż to jedno z najbardziej romantycznych miast świata.  Spacery wzdłuż Sekwany, kolacja śródziemnomorska, śniadanie z widokiem na wieżę Eiffela – to tylko niektóre z atrakcji, które ma do zaoferowania stolica Francji! Warto wybrać się na nocny rejs łodzią po Sekwanie oraz do dzielnicy Montmartre. Idealnym pomysłem na miły weekend będzie również piknik na Polach Marsowych lub spacer po Lasku Bolońskim.

Toruń

Toruń to perełka na mapie polskich miast. Piękna starówka, gotyckie budowle, urocze uliczki i knajpki, atrakcyjne ceny i dobra baza noclegowa czynią z Torunia miasto idealne na romantyczny weekendowy wypad. Warte zwiedzenia są: Piernikowa Aleja Gwiazd, Bulwar Filadelfijski, Krzywa Wieża i ruiny zamku krzyżackiego. Jeśli starczy czasu, można wybrać się na rejs po Wiśle lub do zoo.

Wrocław

Wrocławski Rynek oraz Ostrów Tumski to miejsca, których nie można nie znać! Romantyczne zaułki, dużo wydarzeń kulturalnych, neogotycka architektura, symboliczny Most Tumski, Katedry i przepiękne spacerowe promenady nad Odrą to wyjątkowe atuty stolicy Dolnego Śląska, które sprawiają, że przyjeżdża tutaj mnóstwo zakochanych par!

Kraków

Klimatyczne kawiarnie, romantyczne zakątki, przedwojenne kamieniczki, przejazdy dorożką i spacery po krakowskim Rynku to pomysł na udany weekend. Miasto Królów zachwyca architekturą, bogactwem wydarzeń kulturalnych i różnorodnością turystycznych atrakcji. Wzgórze Wawelskie i krakowski Kazimierz to miejsca, których nie można przegapić, będąc w Krakowie!

Zakopane

Góralskie regionalne jedzenie i bliskie sąsiedztwo pięknych Tatr sprawiają, że Zakopane to wyjątkowe miasto przyciągające wiele par. Dla mniej aktywnych par idealną weekendową opcją będą Termy, dla tych bardziej aktywnych niezapomnianym przeżyciem będzie spacer do Czarnego Stawu Gąsienicowego, Morskiego Oka, na Nosal lub na Grzesia i Rakonia.