Porozmawiajmy o seksie, czyli 6. edycja konkursu

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Już 30 września w Warszawie odbędzie się 6. edycja konkursu Let’s talk about sex! organizowanego celem promowania bezpiecznego i zdrowego seksu. Wszystko w celu zminimalizowania ryzyk zarażanie się wirusem HIV wśród polskich kobiet i mężczyzn.

Dirty Dancing

Taka właśnie nazwę będzie tegoroczna edycja wydarzenia. Jak mówią sami organizatorzy chodzi o to, aby pokazać temat imprezowania z innej perspektywy – bezpieczeństwa i zdrowia, które powinno być najważniejsze w przypadkowych relacjach. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy już jutro (30 września) stawić się na placu przed południowym wejściem do Metra Centrum w Warszawie o godzinie 16. Jedynym wymogiem jest wiek, który określono na 15 lat dla każdego uczestnika niezależnie od płci. Konkurs potrwa do 20:30, a do wzięcia w nim udziału będzie uprawniać legitymacja gracza z wyznaczoną trasą gry.

Edukacja społeczeństwa

To najważniejszy punkt całej zabawy. Edukacja dla osób w każdym wieku, ale także oswojenie z rozmową o seksie, który nie jest już tematem tabu. Sama formuła gry będzie w ciekawy i przystępny sposób przekazywać uczestnikom wiedzę dotyczącą bezpiecznego seksu i zabawy w łóżku.

Dodatkowo w trakcie tegorocznej edycji zabawy będzie można również zadać pytania odnośnie spraw związanych z seksem w jednym z pięciu stanowisk organizacji.

Let’s talk about sex!

Czym jest Let’s talk about sex!? To bezpłatna gra miejska o charakterze edukacyjnym. Stworzona została przez warszawskie organizacji pozarządowe tj. Stowarzyszenie Program STACJA i Społeczny Komitet ds. AIDS, w ramach projektu współfinansowanego przez stołeczny ratusz. Wśród partnerów można wymienić m.in. Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Fundacja Redukcji Szkód oraz Studencka Inicjatywa Narkopolityki.

Jak mówi Weronika Zaród, jedna z koordynatorek projektu:

„Każdy człowiek ma prawo do posiadania rzetelnej wiedzy na temat zdrowia seksualnego. Często jednak trudno jest uzyskać do niej dostęp. Wynika to z niskiego poziomu edukacji seksualnej, traktowania internetu jako źródła informacji, czy przedstawiania zagadnień w zmedykalizowany i często niezrozumiały sposób”.

Po chwili dodaje także:

„Statystyki zakażeń HIV w Polsce mają tendencję wzrostową, co pokazuje, że wiedza z zakresu edukacji seksualnej jest szczególnie ważna, również w powiązaniu z zabawą, piciem alkoholu czy zażywaniem substancji psychoaktywnych. Naszym zadaniem jest dzielenie się wiedzą w sposób przyjazny, nieoceniający i niestraszący, w atmosferze otwartości i komfortu”.

Dla najmłodszych stworzono także aplikację na system Android, która służyć będzie edukacji w ramach całego projektu. Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, w 2015 r. zgłoszono 1 tys. 273 nowo wykryte zakażenia HIV; rok wcześniej było ich 1 tys 85.

Źródło fot.: thegooddrugsguide.com