Rodzaje orgazmów u kobiet – który z nich najłatwiej osiągnąć?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Orgazm to szczytowy moment odreagowania napięcia seksualnego. U kobiet można zaobserwować różne rodzaju orgazmów. Czy znasz je wszystkie? Zapraszamy do lektury!

Czy orgazm dotyka tylko i wyłącznie narządy płciowe? Jakie rodzaje orgazmów u kobiet są najczęstsze?

Orgazm u kobiety dotyka nie tylko narządów płciowych, lecz rozchodzi się po całym ciele i daje ogromną rozkosz psychiczną. Szanse na wystąpienie silnego orgazmu zależą od wielu czynników, takich jak libido kobiety, świadomość własnych potrzeb i seksualności, samopoczucie, więź z partnerem oraz ogólny poziom zadowolenia ze związku.

Wyróżnia się 4 fazy orgazmu, są to: faza pobudzenia, plateau, orgazm oraz faza odprężenia. Jakie rodzaje orgazmów można wywołać u kobiety? Około 1/3 kobiet może osiągnąć orgazm na przykład w trakcie pettingu – jedynie wskutek pieszczenia samych piersi. Jakie inne rodzaje orgazmów u kobiet można zaobserwować? Które z rodzajów orgazmu najłatwiej osiągnąć?

Rodzaje orgazmów u kobiet

Orgazm łechtaczkowy

Orgazm łechtaczkowy to orgazm osiągany przez większość kobiet. Do jego wywołania wystarczy zewnętrzna stymulacja łechtaczki, przez co jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia.

Orgazm pochwowy

Termin „orgazm pochwowy” został po raz pierwszy użyty przez Freuda. Orgazm ten jest trudny do odróżnienia od orgazmu łechtaczkowego, ponieważ kobieca pochwa jest połączona z łechtaczką. Przyjmuje się więc, że orgazm łechtaczkowy to to samo, co pochwowy.

Orgazm zakończony wytryskiem

Niektóre kobiety mają zdolność do uwalniania w trakcie orgazmu ejakulatu – żeńskiego odpowiednika spermy. Zazwyczaj dotyczy to Pań, które doznają wielokrotnego orgazmu.

Orgazm punktu G

Punkt G nie bez powodu jest traktowany jako legendarny Święty Graal. „Czarna Perła” znajduje się na ścianie pochwy i stanowi fragment unerwiony przez nerw sromowy. Dotarcie do punktu G nie jest łatwe, ale jego stymulacja zapewni partnerce nieziemskie rozkosze!

Inne rodzaje kobiecych orgazmów

Inne, mniej częste rodzaje orgazmów u kobiet to orgazm analny, orgazm cewki moczowej oraz orgazm szyjki macicy. Tego typu orgazm można osiągnąć poprzez odpowiednią stymulację językiem lub palcem, warto użyć w tym celu specjalnych zabawek erotycznych lub lubrykantów, by nie zrobić partnerce krzywdy i możliwie zwiększyć intensywność doznań.