Seks – ile spala kalorii?

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Seks to zdrowie i bardzo przyjemna forma ruchu. Co prawda regularne współżycie nie da Ci takich samych efektów, jak godzina spędzona na siłowni, ale w jego trakcie również spalasz zbędne kalorie. Wszystko zależy od pozycji.

Pozycje klasyczne

Zacznijmy więc od trzech klasycznych i najprostszych pozycji seksualnych. Na początek przyjrzyjmy się pozycji misjonarskiej, czyli takiej, w której mężczyzna jest na kobiecie, która leży na plecach. Obydwoje kochanków jest zwróconych do siebie twarzami. Wówczas mężczyzna traci około 41 kcal na minutę, a kobieta 25-30. Jeżeli wobec tego zależy Ci na redukcji wagi, zdecyduj się na coś innego.

Przejdźmy do pozycji od tyłu. Przybierając ją, pracują przede wszystkim mięśnie ud, pleców oraz pośladków. Mężczyzna na minutę jest w stanie spalić w tej pozycji około 65 kcal, natomiast kobieta 40. Zamieńmy zatem role i przyjrzyjmy się sytuacji, w której to kobieta jest na górze, a mianowicie do pozycji na jeźdźca.

To dobry sposób na poćwiczenie mięśni brzucha, a także ud. Panie mogą w ten sposób popracować nad wszystkim, co najważniejsze. W trakcie tej pozycji kobieta spali nawet 70 kcal na minutę, a mężczyzna 40.

Seks dla wyczynowców

Przyjrzyjmy się teraz pozycjom, które zapewnią równie spalania kalorii obu stronom. Dla niektórych będą to propozycje wyczynowe, a dla innych nie stanowią większego problemu. Na pierwszy ogień weźmy więc zatrzask. Pozycja ta polega na uprawianiu seksu w pozycji stojącej. Mężczyzna stoi, podnosi kobietę, a ona oplata go wówczas nogami. W ten sposób obie strony spalają 68 kcal w ciągu jednej minuty. Intensywnie pracują z kolei mięśnie ramion i pleców, a także wewnętrzne i zewnętrze mięśnie ud.

A co powiesz na pozycję nogi-ramiona? Może o niej słyszałeś, a nawet ją stosowałeś, chociaż mogłeś tego nie wiedzieć. Mężczyzna w tej pozycji klęczy na kolanach, a kobieta kładzie się na plecach, zakłada nogi na jego ramion i wykonuje takie ruchy, jakby chciała wykonać świecę. Brzmi skomplikowanie, ale trening czyni mistrza. W tej pozycji można spalić najwięcej kalorii, bo 71,a intensywnej pracy poddane są mięśnie pleców, brzucha, ramion i nóg. Zdecydowany na odrobinę ruchu?