Sposoby na bolesną miesiączkę!

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ból miesiączkowy dotyczy coraz większej liczby kobiet. W zdecydowanej większości dotyka panie, które jeszcze nie rodziły, jednak w praktyce jest on uciążliwy nawet dla kobiet po kilku porodach.

Większość kobiet zdaje sobie sprawę jak objawia się ból miesiączkowy, któremu towarzyszą bóle macicy, rwanie w krzyżu. Często są one tak dotkliwe, że powodują mdłości, trudno jest się skupić, nie dają szans na odpoczynek. Warto zatem znać sposoby na ich zniwelowanie.

Najbardziej znanym sposobem są leki przeciwbólowe. Warto po nie sięgnąć szczególnie wtedy, gdy ból który nam towarzyszy jest nie do zniesienia. Leki są jednak szkodliwe, dlatego należy uważać, żeby nie stosować ich zbyt często. Najpewniej jest przyjmować leki na bazie paracetamolu. Panie, którym doskwierają bóle podbrzusza powinny stosować leki rozkurczające mięśnie macicy.

Pewnym sposobem na bóle miesiączkowe jest homeopatia. Warto ją jednak rozpocząć na kilka dni przed planowaną miesiączką w celu rozluźnienia i rozkurczenia mięśni. Podczas okresu leki te można przyjmować nawet co trzy godziny.

Dobrym rozwiązaniem na bóle miesiączkowe są domowe sposoby. Jeżeli wiesz, że za kilka dni będziesz miała miesiączkę unikaj tłustych posiłków oraz napojów gazowanych. Warto również zadbać o prawidłową pracę jelit, doskonałym sposobem na to jest masaż brzucha. Świetnym rozwiązaniem na bóle miesiączkowe jest również lawenda, która działa rozkurczająco, warto ją wykorzystać jako olejku.

Jeżeli doskwierają ci bolesne bóle warto poddać się terapii hormonalnej. Konieczne jest poinformowanie o bólach ginekologa, gdyż mogą one wskazywać na objawy zespołu policystycznych jajników, endometriozy, czy stanów zapalnych.

Bardzo popularnym rozwiązaniem na bóle miesiączkowe jest rumianek, który ma działanie rozkurczające, uspokajające, a także przeciwwzdęciowe. Kilka dni przed okresem warto zacząć pić trzy szklanki rumianku dziennie.