Jędrny i zadbany biust to marzenie każdej kobiety. Bez względu na jego kształt i rozmiar, każdy może wyglądać wspaniale, jeśli poświęci się co dziennie kilka chwil na jego pielęgnację. Zabiegi mające na celu polepszenie kondycji biustu nie są czasochłonne, a przyjemne. Wykonywanie systematycznie przyniosą znacznie więcej korzyści niż zabiegi czy operacje plastyczne.

Powody kiepskiej kondycji biustu

Piękne piersi to atrybut kobiecego ciała. Kojarzą się nie z seksualnością, ale także z macierzyństwem, i rolą kobiety w społeczeństwie. Niestety, z powodu trybu życia wiele pań nie może sobie pozwolić na prawidłową pielęgnację swojego biustu. Kompleksy wynikające z jego niesatysfakcjonującego wyglądu spowodowane są często pojawieniem się rozstępów. Ciągłe, źle dobrane diety, nieregularny tryb życia, karmienie piersią czy pozostałości po ciąży sprawiają, że kobiety nie mają ochoty chwalić się swoim biustem.  Na jego kiepski wygląd wpływa także często źle dobrany biustonosz, który dodatkowo może wpłynąć negatywnie także na kręgosłup, leżeli źle podtrzymuje duże piersi.

Poszukiwanie rozwiązania

Pierwszą myślą, którą najczęściej mają zdesperowane kobiety jest operacja plastyczna. Ta droga ingerencja w naturalną urodę nie jest osiągalna dla wszystkich. Zanim kobieta zdecyduje się na tak drastyczny krok, warto by spróbowała zadbać o kondycję swojego biustu prostszymi sposobami.

Domowe SPA

O poprawę jędrności biustu mona zadbać w domowych pieleszach. Najpopularniejszymi najprostszym zabiegiem jest stosowanie na przemian zimnego i ciepłego strumienia wody pod prysznicem. Zabieg ten pozwoli na zachowanie jędrności i elastyczności skóry na biuście, która po regularnym stosowaniu zabiegu napnie się, i uniesie z powrotem biust ku górze. Warto przekonać się do tego prostego zabiegu, choć początkowo może wydawać się nie przyjemny.

Bardzo ważnym zabiegiem, o którym nie należy zapominać jest codzienna aktywność fizyczna. Wpływa ona korzystnie nie tylko na poprawę jędrności biustu, ale także na wysmuklenie całej sylwetki.  Dla kobiet polecany jest szczególnie aqua-areobic, ale także pływanie na basenie. Zbawiennie działa wykonywanie damskich pompek, wzmacniających całą obręcz barkową. Dzięki systematyczności zniknie także inna zmora kobiecego ciała, cellulit.

Przy codziennej pielęgnacji cała nie należy zapominać o rozpieszczaniu skóry.  Stosowanie nawilżających balsamów oraz kremów ujędrniających sprawi, że skóra stanie się gładka i przyjemna w dotyku.  Warto zapoznać się także z liniami kosmetyków przygotowanych specjalnie dla delikatnej skóry kobiecych piersi.

Kilka wizualnych trików

Przy dbaniu o wygląd piersi nie powinno zapominać się o prawidłowym dobraniu biustonosza. Za mały może wyrządzić takie same szkody, jak ten dobrany o kilka rozmiarów za duży.  Źle dobrany stanik wyrządza kobietom krzywdę nie tylko wizualną, ale zwyczajnie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku niedopasowanej do typu sylwetki garderoby. Zaznajomienie się optycznymi trikami, co zakładać by uwypuklić lub zatuszować pewne cechy figury pozwoli na lepsze samopoczucie i czerpanie radości ze swej kobiecości.