Te kolory w sypialni wpłyną na jakość Twojego życia seksualnego!

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kolory odgrywają ważną rolę w naszym życiu i wpływają w dużej mierze na nasz nastrój oraz samopoczucie. Jakie kolory w sypialni warto zastosować, by poprawić jakość życia seksualnego?

Kolory w sypialni, które pobudzają

Kolory mają duży wpływ na ludzkie samopoczucie i percepcję. Czerwień pobudza do działania, kolor niebieski wzbudza zaufanie i sprzyja komunikacji, barwy zielone orzeźwiają, a żółć pobudza ośrodki mózgowe odpowiedzialne za logiczne myślenie. Jak kolory wpływają na życie seksualne? Których użyć w sypialni?

Kolory w sypialni – jak zwiększyć z ich pomocą ochotę na seks?

Naukowcy dowiedli, że kolory w sypialni mogą mieć wpływ na to, jak często para uprawia seks. Jednym z najbardziej zmysłowych odcieni jest fioletowy, jednak nie należy przesadzać z tym kolorem, ponieważ może on wywoływać kłopoty ze snem. Fioletowa pościel oraz ściana za wezgłowiem łóżka mogą przyczynić się do tego, że będziecie się kochać kilka razy w tygodniu!

Kolorem, który w drugiej kolejności po fiolecie, wpływa na częstotliwość nocnych miłosnych igraszek, wcale nie jest czerwień, a… karmel. Na zmysły wpływa pozytywnie także lawenda. Inne zmysłowe połączenie to czerwień z elementami zieleni lub róż, jednak należy unikać malowania ścian na kolor czerwony. Poza kolorami, by cieszyć się udanym życiem seksualnym, warto również zwrócić uwagę na materiały, z których wykonana jest pościel i poduszki, materiał, który pobudza zmysły, to np. mięciutka satyna.

Jakich kolorów unikać?

Kolory, których należy unikać we wnętrzach sypialni, to:

  • Szary
  • Brąz
  • Pomarańczowy
  • Czarny

Te barwy potrafią podświadomie zniechęcić partnerów do uprawiania miłości, ponieważ zwiększają uczucie niepokoju oraz wywołują stres. Dowiedziono, że najrzadziej kochają się ze sobą pary śpiące w sypialni w kolorze szarym i zielonym.

Kolory a jakość wypoczynku

Dla udanego seksu ważny jest także komfortowy sen. Aby komfortowo wypocząć w sypialni, postawcie na odcienie żółci, zieleni, błękitu i srebra. Kolory, które sprawiają, że najtrudniej jest nam zasnąć to brązy, fiolet, a także pomarańczowy. Badania dowiodły, że najlepiej malować ściany na kolory neutralne – beżowy, delikatny błękit i dodawać do pomieszczenia dodatki w innych, pobudzających zmysły kolorach.