Co zrobić, by pierwsza randka nie była ostatnią? Poznaj tematy, które są zakazane na pierwszej randce i uniknij spłoszenia osoby, na której poznaniu Ci zależy!
Chęć założenia rodziny, wypytywanie kogoś na start, czy lubi dzieci i ile chciałby ich mieć, trąci mocną desperacją. Szukasz na siłę męża lub żony, czy jesteś na spotkaniu po to, by poznać nową i interesującą osobę? Nie traktuj dziewczyny lub chłopaka na randce jak potencjalnego reproduktora, bo możesz go spłoszyć szybciej, niż zaczniesz wyliczać imiona, jakie chcesz nadać przyszłemu wymarzonemu potomstwu!
Pieniądze są potrzebne do życia, ale na pierwszym spotkaniu nie wypada pytać o kwestie finansowe. Nie powinno się oceniać drugiego człowieka na podstawie tego, ile zarabia, ani tym bardziej wysnuwać wnioski dotyczące potencjału nowej znajomości. O pieniądze najczęściej wypytują kobiety, nauczone przez matki, by „szukać bogatego męża”, we współczesnym świecie takie zachowanie jest nieodpowiednie i nieuprzejme! Tak samo to, ile Ty zarabiasz, nie powinno jakoś nadmiernie interesować osoby, z którą jesteś na pierwszej randce. Macie się poznać, odnaleźć wspólne wartości i zainteresowania, a nie wypytywać o zdolność kredytową!
To kultowy wręcz temat tabu. Badania dowiodły, że większość osób, niezależnie od kultury i szerokości geograficznej, zapytana o to, jaki temat ich zdaniem jest najbardziej nieodpowiedni na randkę, odpowiada od razu, że ex-partner. O ex-partnerach nie należy mówić ani w dobrym, ani też w złym świetle. Jeśli wyrażasz się zbyt pochlebnie o byłym i często wracasz do niego pamięcią lub, co gorsza porównujesz z nim nową osobę, to znak, że nie do końca pogodziłaś się z zerwaniem. Z kolei, jeśli szykanujesz i obrażasz swojego byłego, to nowa osoba może pomyśleć, że tak samo będziesz kiedyś robić z nią, wyciągać brudy i zachowywać się dwulicowo. O byłych nie należy również pytać, nikt nie lubi być spowiadany ze swojego związkowego licznika na pierwszym spotkaniu!
Pamiętaj, by na pierwszej randce unikać się zachowania, jakbyś prowadziła / prowadził rozmowę kwalifikacyjną. Spotkanie powinno przebiec w naturalnej, miłej i niestresującej dla obojga atmosferze. Należy się wystrzegać również niecenzuralnego słownictwa, opowieści o swoich problemach zdrowotnych i złych nawykach. Zostaw po sobie dobre wrażenie, a wtedy szanse na kolejne spotkanie znacznie wzrosną!