TOP 10 – złe nawyki, które niszczą Twoją sprawność seksualną

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Impotencja to problem, który w samej tylko Polsce dotyczy ponad 3 milionów mężczyzn. Jak z tym walczyć? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę – Top 10 złych nawyków, które niszczą Twoją sprawność seksualną. Zapraszamy do lektury!

TOP 10 – złe nawyki, które niszczą Twoją sprawność seksualną

Zbyt mało owoców i warzyw w diecie

Zła dieta to jeden ze złych nawyków, który należy poprawić, by cieszyć się udanym seksem bez względu na wiek. Zalecany model żywieniowy to dieta śródziemnomorska z dużą ilością warzyw, owoców i ryb.

Stres

Stresująca praca, przemęczenie, kłótnie w domu lub problemy finansowe to czynnik, który wpływa także na biologię naszego organizmu. U panów najczęściej przejawia się w postaci problemów związanych z życiem seksualnym.

Alkohol

Nadużywanie alkoholu sprzyja obniżeniu poziomu testosteronu i wpływa wyniszczająco na nasz organizm. Zbyt rozrywkowy tryb życia może się okazać dużą przeszkodą w czerpaniu satysfakcji z seksu, już w młodym wieku!

Papierosy

Zawarta w papierosach nikotyna działa szkodliwie na układ sercowo-naczyniowy i może się przyczynić do wywołania zaburzeń erekcji.

Zaniedbane zdrowie

Badania dowiodły, że ogólny stan zdrowia przedkłada się na seksualną sprawność. Gdy nie dba się o sport, higienę i zdrowe odżywianie, bardzo łatwo popaść w błędne koło. Dolegliwości sercowe, problemy z krążeniem, infekcje, cukrzyca i nadwaga to przypadłości, które odbijają się negatywnie także na potencji!

Brak ruchu

Siedzący tryb życia to również jeden z czynników, które wpływają na odczuwanie satysfakcji seksualnej. Wskazane jest, by regularnie ćwiczyć – biegać, chodzić na basen lub siłownię, przynajmniej 3 razy w tygodniu! Dzięki regularnym aktywnościom fizycznym utrzymasz swoje ciało w dobrej formie i spowolnisz procesy starzenia się organizmu.

Zły sen lub zbyt mało snu

Przesiadywanie do późna przy komputerze, lub pracowanie do późnych godzin nocnych to nawyk, który wpływa na zmniejszenie libido. W parze ze złym snem lubią chodzić także inne nawyki, dlatego warto zadbać o ten element naszego życia!

Zbyt obcisłe ubrania

Na zaburzenia erekcji może wpływać zbyt wysoka temperatura oraz noszenie zbyt ciasnych w kroku ubrań.

Fast-foody

Badania wykazały, że mężczyźni spożywający duże ilości Fast-foodów cierpią częściej na impotencję.

Kompleksy

Kompleksy i słaba psychika to również jeden z elementów wpływających na potencję. Odłóż je na bok, doprowadź do porządku swoje życie, wprowadź balans i ciesz się zdrowym seksem!