Uważasz się za porządnego? Sprawdź dlaczego jesteś w błędzie

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Każdemu z nas jest znana piosenka Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”. Można by rzec, że śpiewała proroczo. Jakie są grzechy współczesnych mężczyzn?

Kryzys męskości

Coraz częściej dostrzegamy na świecie kryzys męskości. Stąd się biorą problemy chłopców, a następnie mężczyzn w pracy czy w szkole, w relacjach z żoną, dziećmi, członkami rodziny. Efekty nie napawają optymizmem ponieważ ponad 95 procent przesiadujących w więzieniach to mężczyźni. W Polsce sytuacja przedstawia się następująco, faceci mają zły czas. To oznacza, że spada ich pozycja społeczna, inicjatywę w wielu obszarach przejmują kobiety. Z kolei rola mężczyzny się ogranicza. Przeprowadzono badania, w których zapytano kobiety o to, co im przeszkadza w mężczyznach, najczęściej padały odpowiedzi typu: brak cierpliwości, brak dobrej organizacji, są niesłowni, są bałaganiarzami. Kobiety także narzekają na słomiany zapał. Pojawił się także problem mamisynkowatości, bo wielu mężczyzn jest ciągle pod wpływem swojej mamy albo długo z nią mieszkają. Nie są w stanie wykonać wielu prac domowych. Są niechętni do zakładania rodziny, a wiele z nich nawet nie chce słyszeć o dzieciach. Mężczyzna traci w oczach kobiety również jeśli nie ma żadnej pasji. Jego jedynym zajęciem po powrocie z pracy jest przesiadywanie przed komputerem lub telewizorem.

Dobre rady

Można wzmocnić pozycję mężczyzn, ale pod warunkiem, że im się znowu zacznie chcieć. Jako prawdziwi mężczyźni są postrzegani ci, którym się chce. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pomogą zmienić postrzeganie mężczyzn oraz jego samego. Zacznijmy od banalnego przykładu: na rynku pojawia się ciekawa książka, która była zapowiadana od dawna. Powinna być ona przeczytana szybciej niż zrobi to partnerka. Jeśli wiesz, że aktualnie kobieta poszukuje dla siebie sprzętu czy to komputerowego, czy to nowego roweru warto zorientować się w temacie, aby w momencie wyboru przez nią modelu zasypać ją kilkunastoma propozycjami. To zawsze imponuje kobietom. Mężczyzna nie powinien pozwalać kobiecie uprawiać sport bardziej intensywniej niż ona. To znaczy, że na przykład biegając razem lepiej żeby był trochę lepszy od niej – oczywiście nie chodzi tutaj rywalizację, ale o bycie w jej oczach wzorcem sportowym. To bardzo motywuje. Warto też powalczyć dla kobiety o bilety na koncert lub premierę filmową. Takie staranie i kombinowanie by było to najlepsze miejsce z możliwych pokaże jej, że jest dla mężczyzny ważna. Wiele kobiet uważa, że mężczyźni zapominają o ważnych datach bądź o zwykłych codziennych obowiązkach. Żyjemy w 21 wieku i każdy ma telefon komórkowy. Wystarczy ustawić przypomnienie. Kobiety uwielbiają u facetów zdecydowanie. Brak własnego zdania i stanowczości jest czymś dla nich odrzucającym. Warto od czasu do czasu narzucić własne zdanie, aby ujrzeć w jej oczach iskrę.