Namiętność zabijają najczęściej dwa czynniki: rutyna i nuda. Większość z nas seks kojarzy tylko z łóżkiem. I to naturalne. To w nim najczęściej dochodzi do zbliżeń pomiędzy partnerami. Nuda wkrada się wtedy, jeśli seks uprawiamy zawsze w tym samym miejscu, w tej samej pozycji i z tą samą częstotliwością.

Łóżkowe love

Seks, który jest zaplanowany rzadko nacechowany jest namiętnością i zazwyczaj odbywa się w łóżku. Wiele kobiet ma zakodowanych w głowie informację, że jak seks to tylko i wyłącznie na łóżku. Ten element wystroju sypialni również można wykorzystać w nietypowy i atrakcyjny sposób. Samo leżenie w objęciach partnera na łóżku po seksie jest czym fantastycznym i warto nie zapominać o tym geście. Czynnością pobudzającą i będącą ciekawą grą wstępną w łóżku jest wzajemny masaż. Partnerzy mogą użyć olejków zapachowych, aby zwiększyć doznania i aby ta forma relaksu dawała maksymalne odczucia. Świeczki oraz muzyka doda romantycznego klimatu. Domeną mężczyzn jest seks z rana. Testosteron jest jednym z najważniejszych hormonów, które odpowiedzialne są za męską seksualność. Męski organizm produkuje go najwięcej o poranku, zaś najmniej wieczorem. Seks z rana zapewni mężczyźnie i kobiecie porcję zdrowej energii i siły na cały dzień.

Wygodne miejsce

Dla wielu mężczyzn istotną kwestią jest wygodne miejsce, w którym dochodzi do zbliżenia z partnerką. Kobiety bardziej zwracają uwagę na nastrój i dekorację w sypialni, a mężczyźni jako pragmatycy pragną, aby miejsce było odpowiednio przygotowane. Wygodne łóżko, nie za dużo poduszek, za wysoka/za niska temperatura – to wszystko ma wpływ na zachowanie mężczyzny w łóżku, czy na łóżku. Według badań, które można znaleźć w internecie ponad 60 % ludzi lubi kochać się domu, z czego jedna piąta w sypialni. Seks na łóżku jest o wiele bardziej wygodny i komfortowy niż na przykład na zimnej podłodze w kuchni. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Każdy z nas ma swoje upodobania co do miejsc i pozycji. Przy zaplanowanym wieczorze z ukochaną, gdzie panuje dookoła romantyczny i intymny nastrój idealnie sprawdzi się łóżko. Tam lądujemy z naszymi przyzwyczajeniami, czyli ulubionymi pieszczotami, pozycjami i gestami. To tam najczęściej dzieją się magiczne i wyjątkowe chwile dla partnerów. I to właśnie w łóżku na drugi dzień budzą się i to w łóżku zachowana jest pełna intymność i bliskość dwojga ludzi. Natomiast jeśli dochodzi do spontanicznego i namiętnego seksu miejsce gdzie on będzie się odbywał pozostawiamy już wyobraźni partnerów.