Zagrożenia jakie niosą tabletki antykoncepcyjne

Niniejszy artykuł pod tytułem 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 10 najbardziej kuszących emoji, które musisz znać należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Najważniejszym celem, dla którego zostały stworzone tabletki antykoncepcyjne jest ochrona kobiet przed niepożądaną ciążą. Niewiele osób myśli jednak o skutkach ubocznych.

Nie każda kobieta może przyjmować antykoncepcję w formie doustnej. Tabletki te mają wpływ na psychikę kobiet oraz mogą doprowadzić do stanów depresyjnych.

Bardzo ważna jest rozmowa z lekarzem ginekologiem i dowiedzieć się od niego o możliwych skutkach ubocznych przed zażyciem takich środków.

Skutki uboczne środków antykoncepcyjnych

Przejdźmy teraz zatem do najważniejszych skutków jakie niesie stosowanie antykoncepcji:

  • Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zmniejsza popęd seksualny. Systematyczne stosowanie obniża libido.
  •  Długotrwałe przyjmowanie środków antykoncepcyjnych wpływa na wzrost masy ciała.
  •  Kobiety używające środków antykoncepcyjnych są narażone na nadciśnienie tętnicze, a także zakrzepy, wylewy
  • Tabletki antykoncepcyjne wpływają na zmianę nastroju, mogą być również przyczyną stanów depresyjnych.

Jeżeli planujesz stosować środki antykoncepcyjne skontaktuj się z lekarzem ginekologiem.