Sfera seksualna jest bardzo ważna w życiu człowieka. Pierwsze sposoby na zwiększenie potencji pojawiały się już w starożytności. Ciekawy sposobów?

Sięgnij po to, co blisko Ciebie

Żeby zwiększyć potencję, wcale nie musisz od razu biec do apteki po niebieski pigułki. Istnieje wiele domowych sposobów, które stosowane regularnie poprawią Twoje życie seksualne. Na początek więc sięgnij po produkty bogate w cynk. Dzięki nim zwiększa się produkcja plemników oraz redukuje uczucie stresu, oraz zmęczenia. Co ciekawe, jego niedobór ma wpływ na popęd seksualny obu płci. U kobiet objawia się on problemami z miesiączkowaniem, a u mężczyzn krótszą erekcją.

Najlepiej więc będzie, jeśli wzbogacisz swoją dietę w pestki dyni, różne rodzaje ryb oraz owoce morza. Unikaj za to dużych ilości czerwonego mięsa czy białego pieczywa. Takie produkty sprawiają, że krew w Twoim organizmie nie krąży prawidłowo. Ich nadmiar może prowadzić do problemów z potencją.

Nowe światło na erekcję

O tym sposobie może nie słyszałeś, ale to działa i dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Na zwiększenie potencji zbawienny wpływ ma… światło. Mówimy równie o tym naturalnym, słońcu, oraz sztucznym, czyli solarium. Jest udowodnione, że przez przebywanie na słońcu w Twoim organizmie obniża się poziom melatoniny. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ hormon ten obniża płodność oraz popęd seksualny.

Nie zwlekaj. Wykorzystaj słoneczne dni i wyjdź na godzinny spacer lub spotkaj się ze znajomymi. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Ziewanie z potencjałem

Ta metoda może wydawać Ci się śmieszna, lecz jest naukowo wytłumaczona. Aby zwiększyć swoją erekcję, nie krępuj się, tylko ziewaj. Dlaczego to takie istotne? Zarówno ziewanie, jak i erekcja są kontrolowane przez tlenek azotu. Dzięki niemu odpowiednio przygotowujesz swoje ścieżki neurochemiczne do wzwodu.

Wobec tego ziewaj na zdrowie. To również pomoże Ci się zrelaksować i rozluźnić. Ale jeśli akurat nie masz na to ochoty, zawsze możesz użyć wspomagaczy z zewnątrz. Sięgnij po garść orzechów, które przyczyniają się powstawania tlenku azotu.

Męski owoc – granat

Nasz ostatni pomysł to regularne picie soku z granatu. Dostaniesz to praktycznie w każdej aptece, ale upewnij się, że jego skład jest naturalny. Im więcej granatu w granacie, tym lepiej. Owoc ten świetne wpływa na potencję, bo dzięki niemu poprawia się ukrwienie w Twoim organizmie. Co więcej, zwiększa się również libido, a mężczyźni, którzy go spożywają, twierdzą, że ich doznania łóżkowe stały się intensywniejsze.

Granat działa cuda, o ile będziesz pić go regularnie, a nie od czasu do czasu. Ten owoc wpływa nie tylko na sferę seksualną, lecz również zdrowotną. Obniża ciśnienie i pomaga zachować młody wygląd. Same plusy więc warto zainwestować w kilka butelek!